“Pożegnanie z maszynką” czyli kilka słów o depilacji laserowej

“Pożegnanie z maszynką” czyli kilka słów o depilacji laserowej

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek ile czasu spędziłaś/spędzasz na depilowaniu ciała?

Statystycznie polska nastolatka zaczyna używać maszynki w wieku 12 lat. Jeżeli dbamy aby nasze ciało było gładkie i estetyczne to na depilacji spędzamy nawet setki godzin! Dodatkowo domowe metody- maszynka, depilator czy wosk- bardzo często nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Wrastające włoski, zaczerwienienie, krostki, bolesność… czas o tym zapomnieć 🙂
Z ratunkiem pojawia się w gabinetach kosmetycznych LASER LIGHT SHEER.
Uważasz, że depilacja laserowa jest droga?
Otóż nic bardziej mylnego! Ceny depilacji laserowej są coraz bardziej dostępne, można skorzystać z ciekawych promocji oraz pakietów zabiegowych. Dodatkowo zyskasz mnóstwo pieniędzy i czasu w przyszłości, nie martwiąc się wciąż odrastającymi włoskami.

Co należy wiedzieć o depilacji laserowej?

Czy kwalifikujesz się do zabiegu?
Najlepsze efekty osiągane są u osób z jasną karnacją oraz ciemnymi włoskami.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu?
Koniecznie trzeba sprawdzić czy leki, które przyjmujemy są dozwolone przy zabiegach (należy zrezygnować między innymi z herbatek ziołowych z nagietkiem i dziurawcem, z niektórych antybiotyków, ibupromu, leków przeciwdepresyjnych, preparatów zawierających duże stężenie witaminy A).
Zabiegu nie można wykonywać na świeżo opalonej skórze. Dodatkowo- im skóra jaśniejsza- tym lepszy efekt depilacji.

Ile zabiegów należy wykonać?
Aby pozbyć się owłosienia w ok. 80% należy wykonać około 6 zabiegów.

Co jaki czas wykonywane są zabiegi?
Zabiegi na ciało wykonuje się co 7-12 tygodni, natomiast włoski na twarzy usuwa się co 5-6 tygodni.

Czy zabieg jest bolesny?
Podczas zabiegu odczuwalne są ukłucia oraz ciepło. Dla bardziej wrażliwych osób istnieje możliwość znieczulenia skóry przed zabiegiem kremem Emla. Spokojnie, zabieg jest do wytrzymania 😉

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?
Urządzenie LightSheer posiada honorowany na całym świecie certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration) oraz inne certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001. Osoba, która wykonuje zabieg powinna mieć odpowiedni certyfikat .

Zachęcam do skorzystania z zabiegów depilacji Light Sheer. Nie ma nic piękniejszego od gładkiego ciała na wakacjach 🙂 Ja moją maszynkę już dawno pożegnałam, a Ty?
kosmetolog Alicja Lubiejewska
A-beauty